Daj nám vedieť, ako sa ti páči naša nová stránka.
Zadaj, ak chceš byť kontaktovaný (nepovinné)Odoslať feedback

Online štúdium? Láka to aj Vás?

Zpět

Kvôli štúdiu nie je vždy nutné sťahovať sa. Existujú aj rôzne formy online kurzov. Väčšinou sú však pochybnej kvality a často dokonca nemajú akreditáciu, hoci sa spájajú s určitou univerzitou.

Kvalitné online kurzy ponúka napríklad University of London. V tomto prípade môže celé štúdium prebehnúť dištančne, hoci študenti majú obyčajne aj možnosť, ak chcú, zúčastniť sa tutoriálov v Londýne. Druhou britskou možnosťou sú kurzy The Open University. Táto univerzita bola špeciálne založená na poskytovanie dištančného vzdelávania, má pomerne dlhú tradíciu a slušnú reputáciu. V tomto prípade kurzy nie je možné absolvovať len čisto online, je povinnosť zúčastniť sa niekoľkých tutoriálov. Netreba kvôli nim ale lietať do Británie, univerzita ich poskytuje aj v jednotlivých regiónoch Európy.

V USA ponúka online kurzy napríklad aj Harvard University.

Študujte zadarmo!

Ak netrváte na tom, že musíte mať aj diplom, vysokoškolské štúdium už nie je v dnešnej dobe taký veľký problém. Viaceré špičkové univerzity dávajú materiály zo svojich kurzov aj videá z prednášok na web. Najznámejšou je Open Learning Initiative, čo je spojená iniciatíva MIT a Harvard University. Videá prednášok sú k dispozícii hocikomu, ak chcete mať prístup k ďalším materiálom, musíte sa (zdarma) zaregistrovať. Okrem toho existujú špecializované stránky, cez ktoré môžete tiež študovať zdarma. Tie najznámejšie sú Khan AcademyCoursera a Udacity.

Súhlasím s pravidlami portálu

Nemáš účet? Zaregistruj sa.

Nepamätáš si heslo? Obnoviť heslo.